Enne paigaldust:

Kivide ja vuukide pind peab olema täielikult kuiv.

Selleks, et teada kas polümeerne liiv vastab teie ootustele tasub liivatamist ca 1 m2 kivipinna peal enne testida.

Vajaminevad töövahendid:

Näomask, pinnasetihendaja, kummist haamer, lehepuhur, veevoolik koos veepritsimise otsikuga, millel on kerge kastmisega veepihustuse reziim, lükatav hari, peenete harjastega hari.

Paigaldus

1 . Kivid ja vuugid peavad olema puhtad ja täiesti kuivad. Sega pakendit enne kasutamist. Ava pakend ja laiuta polümeerliiv kividele. Pühi harjaga liiv vuukidesse kuni vuugid on tervenisti liivaga täitunud.
2. Üleliigne polümeerliiv pühi ettevaatlikult kividelt. Tihenda liivatatud pind pinnasetihendajaga. Vajadusel korda punkti 1 ja 2 kuni vuugivahed on täielikult täitunud. Vuugivahed peaksid jääma täitunuks ca 1-2 mm kivi pinnast.
3. Ettevaatlikult pühi üleliigne materjal kividelt peente harjastega harjaga, pühkidest diagonaalselt vuugivahe suunas. Antud etapp on oluline, et kivide pind ei jääks häguseks peale veega kastmist. NB! Pealt poorsed kivid puhastada põhjalikult; soovi korral kasutada kivide pinna puhastamiseks lehepuhurit. Lehepuhurit kasutades hoida puhur sellise nurga all ja vastaval kaugusel, et vuugivahed polümeersest liivast puhtaks ei lenduks.
4. Kergelt kasta kivipind 30 sekundit alustade kastmist kivisillutise platsi kalde alumisest otsast. Jälgida, et vesi kividelt voolama ei hakkaks kuna see tühjendaks vuugivahed polümeerliivast. Veevooliku ots peab olema kerge kastmisega kastmisreziimil. Pealt sileda kivi puhul oodata 15 sekundit, tellise või poorse kivi puhul mitte. Kasta sama pind veel korra ca 30 sekundit. Kivipind ei tohi kohe ära kuivada vaid vuugimaterjal tuleb kergelt niiskena hoida kuna see paisub ca 5 minutit. Mitte lasta veejuga otse vuugivahedesse, et vältida vuukide tühjaks paiskumist. Kui piirkond on 2 korda kastetud, ettevaatlikult puhastada kivide pinnad üleliigsest polümeerliivast. Piimjas valge kiht tuleb ettevaatlikult ja põhjalikult kividelt eemaldada kasutades väga peene joaga kastmisreziimi. Poorse kivi puhul hoida veevooliku otsa kivipinnalt ca 10 cm kõrgusel.

NB!
Tugeva päiksepaistelise ilmaga kasta vaid väikeste alade kaupa. Peale kastmist peab kivipind täielikult ära kuivama. Vihma ei tohi peale sadada ca 24-48 tundi, olenevalt kui soe on välitemperatuur. Juhul, kui hakkab antud aja jooksul sadama, võib pind kasta kile vms materjaliga kuid jätta kivide ja kile vahele õhuvahe, et vuugid saaks kuivada.

Töötlemistemperatuur: +5 kuni +25
Kuivamisaeg: 24-48 tundi 20 kraadi juures. Külmema ja niiskema puhul kauem.